Kūdikio maudymas vonioje

Kūdikio maudymas vonioje

Kūdikio maudymas vonioje: maloni, žingsnis po žingsnio atliekama maudymosi procedūra

Kaip maudyti kūdikį kriauklėje/kubile? Paruoškite reikmenis ir vietą, kur norite maudyti kūdikį. Užpildykite švarią kriauklę / vonią maždaug 10 cm šilto vandens. Paruoškite kūdikį maudytis – visiškai nurengkite kūdikį ir nuimkite sauskelnes. Nuvalykite kūdikio užpakaliuką, jei jis suteptas. Dar kartą patikrinkite vandens temperatūrą (38 °C) ir padėkite kūdikį į kriauklę / vonią. Visada laikykite kūdikį ir niekada nepalikite jo be priežiūros. Švelniai nuplaukite visą kūną. Iškelkite kūdikį iš kriauklės/kubilo ir apvyniokite jį šiltu rankšluosčiu. Nusausinkite kūdikį ir apvilkite švarias sauskelnes bei apvilkite švarius drabužius.

Yra dvi pagrindinės priežastys, kodėl dauguma kūdikių verkia pirmuosius kelis kartus, kai jie maudosi. Pirma, jie jaučia savo tėvų nerimą, o tai savo ruožtu juos gąsdina ir verčia jausti nerimą. Tai gali greitai virsti nesaugumo ir nervingumo spirale tiek tėvams, tiek kūdikiui. Antroji priežastis yra tiesiog todėl, kad jie yra šalti.

Paruoškite visus reikmenis

Tas, kuris yra gerai pasiruošęs, pusiau laimėjo mūšį.

Voniai jums reikės:

Sausas švarus rankšluostis (su nedideliu gobtuvu – neprivalomas, bet labai praktiškas)

Švarūs nauji drabužiai

Švarios sauskelnės

Drėgna šluostė, drėgni popieriniai rankšluosčiai (virtuvės ritinėlis) arba drėgnos servetėlės

Medvilninis audinys, papildomas rankšluostis arba medvilninis vystyklas (muslino vystyklai)

Krapštukai

Dezinfekavimo priemonės (virkštelės)

Rankų dezinfekavimo priemonė (sau ir sauskelnių keitimo įklotui nuvalyti)

Sauskelnių keitimo įklotas

Plaukų šepetys (niekada nesivarginame su juo, bet tai priklauso nuo jūsų mažylio plaukų kiekio)

(Sezamo) Aliejus masažui arba voniai

Kūdikių vonelė arba bet koks pakankamai didelis kibiras (šiuo metu naudojame skalbinių krepšelį)

Tai gali atrodyti labai ilgas sąrašas, bet aš išsamiau papasakosiu, kodėl turėtumėte turėti visus šiuos elementus.

Padėkite visus šiuos elementus lengvai pasiekiamoje vietoje. Tai reiškia, kad atsistojus ar atsiklaupus ten, kur norite nuprausti mažylį, viską pasieksite ir nereikės atidaryti jokių stalčių ar spintelių. Su kūdikiu vienintelis nuolatinis dalykas, kuriuo galime pasikliauti, yra pokyčiai; todėl verčiau būkite šiek tiek per daug pasiruošę, nei improvizuoti ir patekti į stresinę situaciją.

Paruoškite vietą, kur kūdikis turėtų maudytis

Dabar, kai visi daiktai yra paruošti, paruošime maudymosi vietą.

Kūdikio maudymas kriauklėje turi didelį privalumą, kad jums nereikia klūpėti ar pasilenkti į nepatogią padėtį. Tai ypač naudinga, kai buvo atliktas cezario pjūvis, o randas dar nėra visiškai užgijęs. Be to, galite lengvai reguliuoti temperatūrą įpildami dar šiek tiek šalto arba šilto vandens. Kitas privalumas yra tai, kad vandenį išleisti labai paprasta.

insert

Prieš maudydamiesi įsitikinkite, kad kriauklė yra kruopščiai išvalyta ir kad visos cheminės medžiagos, kurias galbūt naudojote, būtų visiškai išplautos. Kriauklės trūkumas yra tas, kad (palyginti su plastikine vonia) vanduo greičiau atšąla, todėl pirmiausia gali tekti į kriauklę įpilti šiltesnio vandens.

Deja, kūdikiai gana greitai išauga įprastą kriauklę. Kai mūsų berniukui buvo maždaug 6 savaitės, jis jau buvo per didelis mūsų vonios kriauklei. Nuo tada, kai naudojome plastikinį skalbinių krepšelį, kurį įdėjome į įprastą vonią arba dušą, kai keliavome ir neturėjome prieigos prie vonios.

Puikus dalykas yra tai, kad galite greitai ir lengvai užpildyti jį, o po vonios tiesiog išpilkite vandenį į vonią / dušą – jums nereikia niekur neštis / kelti sunkios vonios. Be to, bet kokie purslai yra saugiai apsaugoti.

Abiem atvejais jums nereikės daug vandens, maždaug 4 colių (10 cm) arba kumščio aukščio turėtų pakakti.

Paprastai žmonės nėra įpratę ilgai klūpėti ant kieto paviršiaus, pavyzdžiui, plytelių. Aš asmeniškai visada turėjau storą rankšluostį ar net vystyklų keitimo įklotą, kad galėčiau atsiklaupti. Dėl to visas procesas man tapo daug patogesnis.

Įsitikinkite, kad kambaryje nėra skersvėjo, yra labai šilta ir jauku. Dauguma kūdikių gana patogiai jaučiasi vandenyje, tačiau verkia, kai tik iškeliate juos. Todėl patartina iš anksto pašildyti rankšluosčius, sauskelnes ir drabužius.

Lengviausias būdas tai padaryti – prieš vonią paruošti karšto vandens buteliuką ir uždėti jį ant drabužių ir vystyklų, o ant jo – sulankstytą rankšluostį. Taip šiluma „susigeria“ į rankšluostį ir būna malonu ir šilta, kai to reikia. Be to, jei turite radiatorių, įjunkite jį.

Paruoškite kūdikį maudytis

Padėkite savo mažylį ant vystyklų keitiklio arba ant storo minkšto rankšluosčio, šalia vonios.

Daugelis žmonių, prieš įleidžiant mažylį į vonią, mieliau nuplauna veidą atskirai šiltu drėgnu skudurėliu. Mes asmeniškai niekada nesivarginame ir švelniai prausėme veidą vonioje.

Kai kurių naujagimių akys yra šiek tiek uždegusios arba labai ašarojančios ir linkusios sulipti. Galite naudoti vatos diskelį su šiltu vandeniu arba ramunėlių arbata, kad labai švelniai nuvalytumėte užsikimšusias blakstienas ir akį.

Visiškai nurengkite mažylį, taip pat nuimkite sauskelnes. Žinau, kad dažniausiai tai yra laikas, kai mažyliai nusprendžia mus nustebinti maža bala. Štai kodėl jūs paruošėte keletą muslininių sauskelnių arba medvilninių šluosčių (arba rankšluosčių).

Dabar ateina viena maloniausių dalių.

Užtepkite šiek tiek aliejaus, pvz., sezamo aliejaus, ant rankų ir švelniai masažuokite visą kūną. Galva, ausys ir veidas; rankos, rankos ir pirštai; kaklas, pečiai ir pilvas; dugnas, šlaunys, keliai, kojos ir pėdos.

insert

Masažuokite lėtai ir švelniai, bet nesidrovėkite ir šiek tiek spauskite. Naudokite daugiau aliejaus, kai jaučiate, kad jis labai greitai susigeria, o jei sunaudojote per daug aliejaus, tęskite glostymą ir masažą. Masažas yra labai ypatingas susiejimo metas ir būsite apdovanoti spindinčiomis akimis, mažomis šypsenomis ir malonumo atodūsiais.

Paskutinis žingsnis prieš maudynes yra rankšluosčio paruošimas, kad baigę maudytis savo mažylį iškart galėtumėte uždėti ant sauso ir šilto rankšluosčio ir apvynioti šiluma. Rankšluostį visada turėjome šalia vystyklų keitimo įkloto (arba jei turite labai didelį persirengimo įklotą, naudokite pusę jo). Išskleiskite rankšluostį, bet palikite karšto vandens buteliuką ant jo, kad jis liktų gražus ir šiltas.

Vonios laikas!

Dabar mes pasiruošę voniai!

Dar kartą patikrinkite vandens temperatūrą. Tai nesunku padaryti įkišus riešą į vandenį. Riešas yra daug jautresnis nei ranka. Ar vanduo jums patogus? Jei ne, sureguliuokite temperatūrą įpildami šalto arba šilto vandens. Taip pat galite naudoti termometrą – temperatūra turi būti apie 38 °C.

Toliau nurodyta kūdikio laikymo technika gali būti naudojama daugelį mėnesių. Naudojome jį tol, kol mūsų sūnus galėjo patogiai sėdėti vienas. Jei esate dešiniarankis, kaire ranka paremkite kūdikį, o dešine – prauskite, jei kairiarankis - pakeiskite.

Dešine ranka švelniai pakelkite kaklą, galvą ir pečius, o kairę ranką pakiškite po kūdikiu. Uždėkite mažylio kaklą ant dilbio / riešo ir kaire ranka laikykite kūdikio kairį petį / žastą. Norėdami tai padaryti, uždėkite nykštį ant peties, o kitus pirštus – į pažastį. Niekada nepaleiskite, visada laikykite savo mažylį. Dabar galite dešine ranka pakelti užpakalį / apatinę nugaros dalį ir nešti kūdikį prie kriauklės / vonios. Įdėję mažylį į kriauklę/kubilą, galite nuimti dešinę ranką nuo užpakalio ir pradėti plauti visas dalis, bet niekada nepaleiskite galvą laikančios kairės rankos.

Švelniai nuplaukite kiekvieną įlinkimą, raukšlę ir sulenkite – žinau, kad jų gali būti daug! Paprastai prausimosi šluostės naudoti nebūtina – tiks vanduo ir ranka.

Ne visada reikia atitraukti berniuko apyvarpę ar atskirti mergaitės išorines lytines lūpas. Jei manote, kad tai reikia padaryti, būkite labai švelnūs. Jei abejojate dėl kūdikio lytinių organų valymo, kreipkitės į savo pediatrą.

Viskas švaru, išdžiovinkime ir vėl apsirengkime

Baigę praustis, dešinę ranką vėl padėkite po stuburu/nugaros apačia ir švelniai iškelkite kūdikį iš kriauklės/kubilo. Būkite greiti, bet neskubėkite, tai tiesiog išgąsdins mažylį.

Nenustebkite, jei susidursite su protestu. Kūdikio iškėlimas iš vonios paprastai yra laikas, kai jis šiek tiek verks. Išlikite ramūs ir nesijaudinkite dėl to. Paprastai tai baigiasi labai greitai, po kelių pirmųjų maudynių.

insert

Uždėkite šlapią ryšulį ant paruošto šilto rankšluosčio. Apvyniokite kūdikį rankšluosčiu ir pradėkite švelniai nusausinti lengvai pasiekiamas dalis. Kadangi kūdikio oda yra tokia jautri, geriau tiesiog uždėti rankšluostį ant odos ir pajudinti ranką aukštyn ir žemyn, kad kūdikis „nusausinti“, o ne judinti rankšluostį aukštyn ir žemyn.

Dabar ateina linksmoji dalis. Kiekvieną raukšlę taip pat reikia išdžiovinti. Tam reikės šiek tiek pakelti rankas ir kojas, šiek tiek ištempti ir švelniai apvolioti kūdikį. Paprastai kojų pirštai yra tokie maži, kad tarp jų neįmanoma įdėti rankšluosčio. Vėl naudokite vatos tamponus, tai lengva ir efektyvu.

Tas pats pasakytina apie raukšlę už ausų, išorinę ausį ir raukšlę tarp pirštų. Kuo greičiau nukelkite kūdikį nuo drėgno rankšluosčio ir padėkite savo mylimą mažylį ant sauso. Vėl uždėkite muslino vystyklą ant lytinių organų, kad išvengtumėte „nelaimingų atsitikimų“.

Tai taip pat puikus būdas apžiūrėti kiekvieną savo mylimo mažylio odos centimetrą ir įsitikinti, kad nėra bėrimų, skausmingų dalių ar kitų lengvai nepastebimų problemų.

Jei virkštelė dar nenukrito, švelniai nusausinkite medvilniniu skudurėliu ar popieriniu rankšluosčiu ir dezinfekuokite. Įsitikinkite, kad nuo audinio ar rankšluosčio neatsiranda pūkelių ar pūkų.

Dabar pats laikas šukuoti plaukus ir duoti vitaminų arba tepti bet kokius kremus, kurių gali prireikti jūsų mažyliui. Apsivilkite švarias sauskelnes ir sušildytus drabužius, ir voila, vonios laikas baigėsi.

Ar galiu maudyti kūdikį, kol nenukris virkštelė?

Amerikos pediatrų akademija rekomenduoja kempinės vonias tol, kol nukris virkštelė ir sugis bamba. Tai gali užtrukti nuo vienos iki trijų savaičių. Tačiau daugelis kūdikių nemėgsta vonių su kempine ir renkasi įprastą vonią. Galima maudyti kūdikį vonelėje, kol nenukris virkštelė. Po vonios švelniai nusausinkite vietą aplink virkštelę ir patepkite dezinfekavimo priemone.

Kada nustoti naudotis kūdikio vonia?

Perėjimas nuo kūdikio kubilo prie didžiojo gali būti atliekamas, kai kūdikis gali saugiai sėdėti kelių centimetrų vandens gylyje. Sėdėti slidžioje vonioje su vandeniu reikalauja daugiau įgūdžių nei sėdėti ant antklodės ar ant grindų. Tačiau iš principo kūdikio kubilą galima naudoti tol, kol tėvai ir kūdikis mielai juo naudojasi.

žodžiai (Skaitysite 8 min.)

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.