Kūdikio tuštinimasis. Mekonijus

Kūdikio tuštinimasis. Mekonijus

Mekonijus. Pirmąsias 2—3 dienas naujagimio viduriai susideda iš juosvai žalios, skystos ir tąsios medžiagos, vadinamos mekonijumi. Paskui įų spalva pasidaro žalsvai ruda. Jeigu gimęs kūdikis per 2 dienas neišsituština, reikia pasitarti su gydytoju.

Maitinamo krūtimi kūdikio viduriai. Tuštintis jis gali keletą ir net daug kartų per dieną. Pirmąsias savaites naujagimis tuštintis po kiekvieno maitinimo. Jo išmatos paprastai esti šviesiai geltonos, panašios į tirštą sriubą, tyrę arba į tešlą ir praktiškai niekada nebūna labai kietos. Pirmuosius 2—3 mėnesius kūdikis tuštinasi čia dažnai, čia retai. Vieni vaikai tuštinasi kiekvieną, o kiti — tik kas antrą ar kas trečią dieną. Dėl to motina, kuri mano jog tuštintis reikia kiekvieną dieną, gali išsigąsti. Jeigu kūdikis jaučiasi gerai, nesirūpinkite. Maitinamo krūtimi kūdikio išmatos lieka minkštos, net jam tuštinantis kas antrą ar trečią dieną.

Kai kurie kūdikiai sunkiai išstumia išmatas, susikaupusias per 2—3 dienas, bet ir tada jos būna kaip sriuba arba tyrė. Šitai galiu paaiškinti: išmatos tokios skystos yra dėl to, jog nesudaro išeinamosios angos viduje pakankamo slėgio. Paprastai, kai kūdikis pradeda valgyti kietą maistą, viduriai susireguliuoja. Pasitarkite su gydytoju, jis gali rekomenduoti anksčiau pradėti duoti kietą maistą. Du — keturi šaukštai džiovintų slyvų tyrės kūdikiui padės. Laisvinančių priemonių tokiais atvejais nereikia. Laisvinamuosius vaistus ar klizmą vartokite nereguliariai, kad kūdikis prie jų nepriprastų. Pasistenkite išsiversti džiovintomis slyvomis ar kitu kietu maistu.

Maitinamo dirbtiniu maistu kūdikio viduriai. Iš pradžių kūdikis tustinasi 1 — 4, o kartais ir 6 kartus per dieną. Nesvarbu, kiek kartų jis tuštinasi per dieną, svarbu, kad išmatos būtų normalios konsistencijos, ir kūdikis gerai priaugtų svorio.

Besimaitinančio karvės pienu kūdikio išmatos būna šviesiai geltonos ar smėlio spalvos. Tačiau kai kurių naujagimių išmatos esti panašios į minkštą kiaušinienę ar varškės gabaliukus skystoje terpėje. Jeigu kūdikis jaučiasi gerai ir normaliai priauga svorio jums nėra ko jaudintis.

Dirbtiniu būdu maitinamų vaikų viduriai dažniausiai būna kieti. Pirmaisiais mėnesiais maitinamų dirbtiniu būdu vaikų išmatos retai būna skystos, žalsvokos ar varškės konststensijos. Jeigu į pieno mišinį įdėsite daugiau cukraus, viduriai pablogės. Jeigu naujagimio viduriai yra tokie, kaip aukščiau minėta, jį reikia kiek galima dažniau rodyti gydytojui. Pamėginkite į kūdikio maistą visai nedėti cukraus. Bet jeigu vaiko išmatos visą laiką yra skystokos, o jis pats linksmas, gerai priauga svorio ir gydytojas neranda jokios ligos — vadinasi, jo viduriai normalūs.

insert

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.