Arujvedinis kūdikio masažas

Arujvedinis kūdikio masažas

Nėštumo metu teko susidurti su ajurveda ir labai nustebau, kai ajurvediniai preparatai ar praktikos, masažai labai teigiamai veikia ne tik savijautą, bet ir mintis. Tad natūralu, kad gimus kūdikiui ir prasidėjus pirmiesiems pilvuko diegliams, nerimstant kūdikio verksmui, pradėjau ieškoti informacijos kaip padėti kūdikiui ir pirmiausiai kilo mintis išbandyti natūralius būdus, masažai, aliejai ir kt. Taigi, pirmiausiai mane pasiekusi informacija buvo ajurvediniai kūdikio masažai, o po jų sekdavo maudynės, po jų kūdikis miegodavo daug ramiau naktimis. Žemiau aprašysiu kaip atlikti kūdikiui masažą žingsnis po žingsnio. Šis masažas mums padėjo įveikti pilvuko dieglius, pagerinti miego kokybę, kūdikis miegodavo daug ramiau ir taip pat per masažą mama liesdama kūdikį dar labiau suartėja su juo, dar labiau sustiprėja ryšys. 

Paruoškite vietą masažui

Pirmiausia ką reikėtų pasiruošti, tai vieta kurioje atliksite masažą. Tai turėtų būti rami, šilta ir jauki vieta. Taip pat turėtų būti patogu tiek jums tiek kūdikiui.

Išjunkite blaškymąsi

Išjunkite trikdžius, pvz., televizorių ar radiją, ir įjunkite telefoną tylos režimu, o dar geriau išneškite į kitą kambarį, kad netrukdytų jokie pipsėjimai ar pan. Galite negrsiai įsijungti ramią muziką, padainuoti / niūniuoti ar tiesiog pasikalbėti su savo mylimu mažyliu. Įsitikinkite, kad tiesiai virš kūdikio nėra ryškių šviesų, aplinka turėtų būti raminanti, jauki.

Pasirinkite tinkamą paviršių

Įsitikinkite, kad paviršius, ant kurio gulės jūsų kūdikis, nėra kietas ir šaltas. Gerai tinka storas rankšluostis arba vilnonė antklodė, pledas. Pasirinkite tokį kurio nebūtų gaila ir kad jį būtų galima lengvai nuplauti, nes masažo metu gali išsilieti aliejus ar pan.

Raminanti Šiluma

Šiluma yra labai svarbi kūdikiams. Neturi būti skersvėjo (vėdinimas, oro kondicionavimas ir pan.), o patalpa turi būti gerai šildoma, galima paviršių ant kurio gulės kūdikis pašildyti su kašto vandens buteliu ar šildomais žaisliukais.

Teisinga pozicija

Kai kurie tėvai mieliau sėdi ant grindų ir atsiremia į sieną ar sofą ištiesę kojas, o mažylis tvirtai laikosi ant šlaunų. Man asmeniškai tokia padėtis yra gana nepatogi. Be to, pirmąsias savaites po cezario pjūvio buvo sunku atsiklaupti, todėl lengviausia padėtis man buvo stovėti, sūnui ant vystyklų keitimo padėklo ant persirengimo stalo. Kad ir ką pasirinktumėte, raskite tokią padėtį, kurią galėtumėte patogiai išlaikyti apie 10–15 minučių, ir įsitikinkite, kad viskas, ko jums reikia, yra lengvai pasiekiama.

Paruoškite visus reikalingus daiktus

Masažui nereikia daug. Svarbiausia yra aliejus, jūsų rankos ir galbūt vienas ar du papildomi rankšluosčiai ar servetėlės, kad nuvalyti išsiliejusius produktus ar aliejaus perteklių.

insert

Papildomi rankšluosčiai ir valymo reikmenys

Taip pat praverčia papildomi rankšluosčiai, kad nuėmus vystyklą uždengtų kūdikio lytinius organus. Tokiu atveju, jei mažylis nusprendžia „pasisioti“, bent jau nereikia valyti visko, kas pasiekiama, įskaitant save. Kitas praktiškas dalykas, kurį turėtumėte turėti šalia savęs, yra drėgnos servetėlės ​​arba šiltas vanduo ir virtuvinis popierius, kad galėtumėte greitai išvalyti nutikus „nelaimei“.

Svarbiausia: Jūsų rankos

Trumpai apie jūsų rankas: jei jūsų rankos paprastai yra gana šaltos, net ir vasarą, prieš pradedant masažą verta jas iš anksto pašildyti. Tai galite padaryti pamirkę jas karštame vandenyje arba gerai pašildyti ant arbatos puodelio ar karšto vandens butelio. Karštu vandens buteliuku taip pat galima pašildyti paviršių, ant kurio planuojate masažuoti kūdikį arba pašildyti švarius drabužius ar rankšluosčius. Kai liečiamia šiltomis ar šiek tiek karštomis rankomis, masažuojamajam yra daug maloniau ir labiau atpalaiduoja.

Ilgi nagai yra gražūs, bet dažniausiai trukdo masažuojant.

Kalbant apie šiurkščias rankas, jeigu jūsų rankų oda šiurkšti, šerpetojanti, sudrėkinkite odą šiltu aliejumi. Naudojant aliejų, rankos greitai suminkštėja ir mažylis nejaus šiurkštumo, todėl nesijaudinkite dėl to ir mėgaukitės masažu.

Teisingas aliejus

Tinkamo aliejaus pasirinkimas – vienas dažniausių klausimų, su kuriuo susiduria jauni tėvai. Šiais laikais yra didžiulis kūdikių prekių pasirinkimas, tačiau nereikia kažko specialaus ar įpatingo, užtenka kad aliejus būtų kokybiškas.

 Labai rekomenduoju ekologišką, ne mineralinį, bekvapį aliejų. Jei nuspręsite pirkti specialų kūdikių aliejų arba kūdikių losjoną, peržiūrėkite ingredientų sąrašą. Jei jame yra ko nors, ko negalite tinkamai ištarti arba apie ką niekada negirdėjote, nepirkite produkto.

Vienintelis aliejus, kurį mes kada nors naudojome, yra ekologiškas šalto spaudimo sezamų aliejus. Jis turi šildantį poveikį, lengvai įsisavinamas, skatina medžiagų apykaitą, o tai ypač tinka naujagimiams, kurie vis dar sunkiai prisitaiko prie mamos pieno ar mišinio ir kenčia nuo vėjo.

Vienintelis atvejis, kai nerekomenduoju sezamų aliejaus, yra tada, kai jūsų kūdikis lengvai ir per daug prakaituoja arba kai lauke labai karšta. Tokiais atvejais naudokite kokosų aliejų, nes jis turi vėsinantį poveikį. Paprastai neturėtumėte jo naudoti viso kūno masažui – masažuokite tik galvą, ausis, veidą ir pėdas. Priešingu atveju jūsų kūdikis gali per daug atsivėsinti.

Paruoškite savo mažylį

Dabar, kai kambarys yra gražus ir patogus, o jūs turite visus rankšluosčius ir aliejų su drėgnomis servetėlėmis / vandeniu, švarius drabužius ir švarias sauskelnes, galite paguldyti savo mažylį ant nugaros ir pradėti.

insert

Pirmieji žingsniai

Ar reikia kūdikiui masažo metu nuimti sauskelnes? Naujagimiams sauskelnės dažnai būna didžiulės ir dengia pusę viršutinės kūno dalies. Nuėmę jas, ne tik suteiksite mažajam užpakaliukui gryno oro, bet tai taip pat puikiai padės išvengti bėrimų ar juos išgydyti, ir galėsite masažuoti netrukdomais judesiais, glostymais. Tačiau jeigu jums patogiau galite palikti ir su sauskelnėmis. Skirkite viskam laiko ir bendraukite su savo mažyliu. Nenustebkite, jei jie šlapinasi ar net palengvės viduriai: tai teigiamas atsipalaidavimo ženklas. Tiesiog būkite psichiškai pasiruošę, kad tai įvyks – tada nebūsite šokiruoti ar nustebinti, jei taip nutiks.

Ajurvedinis masažas

Pradėkite nuo aliejaus patepimo ant rankos – pradžiai pakanka vieno ar dviejų arbatinių šaukštelių. Iš pradžių bandykite mažiau, nes vėliau visada galėsite įpilti daugiau aliejaus, jei jo prireiks. Ištepkite aliejumi abi rankas, leiskite aliejui nuvarvėti kūdikio galvos oda, ir dosniai paskirstykite ant žastų ir liemens.

Visus savo judesius darykite lėtai, bet sklandžiai, atsipalaiduokite ir sulėtinkite kvėpavimą. Atpalaiduokite laikyseną ir šypsokitės.

Svarbi pastaba: Nors ajurvediniai masažai dažniausiai atliekami nuo kūno viršaus iki apačios (galvos iki kojų pirštų), svarbiausia būti jautriems savo mylimo mažylio poreikiams. Kartais jiems nepatinka masažas tam tikroje jų kūno vietoje. Viskas gerai, tiesiog palikite tą dalį, išbandykite kitą ir grįžkite į tą, kuri jiems nepatiko masažo pabaigoje. Svarbiau puikiai praleisti laiką bendraujant, atsipalaiduoti ir mėgautis kartu praleistu laiku bei geriau pažinti savo mažylį.

Galva

Švelniai pradėkite masažuoti mažą galvą. Patepkite aliejaus į kūdikio plaukus ir į jautrią galvos odą. Būkite itin švelnūs ir nespauskite per daug. Delno naudojimas vietoj pirštų galiukų yra puikus būdas išlaikyti galvą šiltą ir tolygiai spausti. Atlikite lėtus sukamuosius judesius, visada palaikydami ryšį su savo mažyliu. Lengviausias būdas pasiekti pakaušį ir kaklo sritį – švelniai pakišti rankas po galva ir tiesiog masažuoti pirštų galiukais. Dėl smilkinio ir viršugalvio geriausia visą ranką uždėti aplink galvą, pirštus išskleisti ir tiesiog švelniai pajudinti delną. Negalima masažuoti maumenėlių.

Taip pat masažuokite ausis, švelniai traukite ir sulenkite išorinę ausį, masažuokite veidą.

Pečiai ir rankos

Dabar pereikite prie pečių ir rankų. Atlikite ilgus, švelnius glostymus arba paimkite rankytę abiem rankomis, nykščius padėkite vienas šalia kito ir nykščiais padarykite mažus apskritimus, judėdami nuo peties plaštakos link.

Masažuokite visą plaštaką, delną ir raumenį tarp nykščio ir smiliaus. Masažuokite kiekvieną pirštą. Rankoje yra daug spaudimo taškų, kurie padeda tinkamai veikti žarnynui ir skrandžiui, taip pat malšina dantų dygimo skausmus. Lengviausia ranką masažuoti pirštų galiukais, nes vien delnu spaudimas turi didesnį suspaudimo efektą nei iš tikrųjų masažuojant raumenis.

insert

Liemuo ir pilvas

Liemens atveju vėl naudokite visą ranką. Atlikite didelius, sukamuosius judesius pagal laikrodžio rodyklę. Būkite itin švelnūs, jei virkštelė dar nenukrito, arba tiesiog palikite skrandį ramybėje, kol bamba visiškai sugis. Jei mažyliui tai patinka, baigę masažuoti galite ant liemens ir rankų uždėti rankšluostį, nes tai suteikia daugiau šilumos ir padeda atpalaiduoti visą kūną. Tačiau kai kurie kūdikiai mielai judina savo mažas rankutes, tiesiog žaidžia su rankšluosčiu ir bando jį nusiimti – tai taip pat gerai.

Kojos ir pėdos

Viršutinę ir apatinę šlaunų dalį masažuokite taip pat, kaip ir rankas. Skirkite šiek tiek daugiau dėmesio apsukdami nykščiu aplink kelį, nes tai padeda išvengti sąnarių skausmo per pirmuosius kelis mėnesius ypač didelio augimo laikotarpiu. Be to, yra dar vienas spaudimo taškas, esantis tiesiai po keliu, išorinėje šlaunies dalyje, kuris taip pat sumažina dantų dygimo skausmus ir paprastai padeda atsipalaiduoti jūsų kūdikiui.

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – pamasažuokite mažytes pėdutes. Čia galioja tas pats principas kaip ir rankoms: masažuoti geriau pirštais nei delnais.

Masažuokite kulną ir pėdos skliautą sukamaisiais judesiais. Manau, kad daugumai kūdikių labai patinka lengvesnis pėdų skliauto spaudimas. Nepamirškite išlinkimų, kur pirštai jungiasi su pėda, taip pat patrinkite mažyčius pirštelius.

Nugara

Jeigu jums nedrąsu mažylį guldyti ant pilvo, galite paimti jį ant rankų, taip pat kaip paimat norint, kad kūdikis atsirūgtų. Taip paėmę švelniais judesiai patrinkite ar paglostykite kūdikio nugarą.

Dalykai, kurių NEGALIMA daryti

Niekada neatitraukite rankų nuo mažylio: visada palaikydami ryšį, net jei tai tik vienas pirštas, sukuriate saugią ir jaukią situaciją savo kūdikiui. Taigi, kai ko nors siekiate arba judate iš vienos vietos į kitą, visada palikite rankas ant jų mažo kūno. Jei masažo metu jums reikia daugiau aliejaus, įsitikinkite, kad galite atidaryti buteliuką viena ranka (arba palikite dangtelį nuimtą), pasukite ranką taip, kad plaštaka remtųsi į kūdikį, tada įpilkite daugiau aliejaus į suglausta ranka. Pagalvokite apie tai taip: jie vis tiek nemato tinkamai, o gulėdami ant nugaros jie tikrai nemato, kas vyksta su jų mažu kūnu. Tos šiltos, švelnios rankos atėmimas ir staigus padėjimas atgal nebūtinai gali juos išgąsdinti, bet tai tik malonesnė patirtis kūdikiui, jei ryšys nenutrūksta.

Nemasažuokite kūdikio, jei jis peršalo ar karščiuoja. Paprastai ligos metu organizmas jau turi pakankamai su ja susidoroti. Jei masažuosite per daug, tai paskatins medžiagų apykaitą, o tai savo ruožtu sukelia papildomo darbo kūdikio organizmui, o tai nebūtinai padeda imuninei sistemai ir gijimo procesui.

Be to, nepradėkite masažo, jei jūsų mažylį kamuoja nelaimė ar skausmas. Pasirinkite laiką, kai jūsų kūdikis nėra alkanas ar ką tik pamaitintas. Nuovargis taip pat nėra pats geriausias laikas masažui. Jei susidaro įspūdis, kad jūsų kūdikis jaučia diskomfortą arba nemėgsta jūsų prisilietimų, nieko nespauskite. Pakeiskite savo techniką arba naudojamo spaudimo lygį arba tiesiog patepkite šiek tiek aliejaus ir pereikite prie kitos dalies.

insert

Po masažo

Puikus būdas užbaigti masažą – išmaudyti savo mylimą mažylį.

Jei nenorite maudyti dabar taip puikiai atsipalaidavusio mažylio, tiesiog apvyniokite jį švariais, šiltais medvilniniais drabužiais. Rinkitės tai, ką lengva skalbti, jei aliejus dar nėra visiškai įsigėręs į kūdikio odą ant drabužių gali likti dėmių.

Ajurvedos principų taikymas, kaip šis paprastas masažas, tikrai praturtino ir pagerino mano šeimos gyvenimą.

Masažuoti savo mažylį ir po to jį maudyti kiekvieną dieną iki šiol yra vienas iš mano mėgstamiausių ritualų.

Kada galiu pradėti masažuoti naujagimį?

Jei jūsų kūdikis nebuvo neišnešiotas ir neturėjo rimtų sveikatos problemų, galite pradėti jį masažuoti iškart po gimimo arba iš karto, kai jaučiatės patogiai. Jei virkštelė dar nenukrito, įsitikinkite, kad esate itin švelni pilvui, venkite tos vietos, jei jaučiatės nesaugiai ar nerimaujate dėl jos masažo. Nedelsdami nustokite masažuoti, jei manote, kad tai jūsų kūdikiui kelia daugiau streso nei malonumo. Jei jūsų kūdikis neišnešiotas, palaukite, kol medicinos personalas leis arba kol jūsų mažylis sulauks maždaug 32 nėštumo savaitės.

Ar galiu masažuoti kūdikį po maitinimo?

Galite masažuoti kūdikį iškart po maitinimo, bet venkite a) jo guldyti ir b) spausti pilvą ar pilvo šoną, nes dėl šių veiksmų kūdikis gali jaustis nepatogiai ar net vemti. Pastatyti kūdikį pusiau vertikalioje padėtyje ir masažuoti galvą, rankas / plaštakas ir kojas / pėdas arba tiesiog švelniai trinti nugarą yra visiškai gerai. Priešingu atveju palaukite bent 30 minučių, kad skrandis suvirškintų.

Koks aliejus geriausiai tinka naujagimio masažui?

Kiekvienas aliejus turi savo poveikį, pavyzdžiui, vėsinantis, šildantis, suteikiantis energijos ar raminantis aliejus. Kai kurie lengviau prasiskverbia per odos sluoksnius nei kiti. Kūdikiams paprastai patariama naudoti raminamąjį, atpalaiduojantį aliejų, kuris lengvai įsigeria. Jis turėtų būti bekvapis, ekologiškas, o ne mineralinis. Veiksmingi ir tradiciškai naudojami ajurvediniai aliejai yra brandinami (prieš naudojimą švelniai pakaitinami), šalto spaudimo sezamų aliejus arba kokosų aliejus (skirtas itin karštam klimatui).

žodžiai (Skaitysite 11 min.)

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.