Ar kūdikis sotus ar alkanas?

Ar kūdikis sotus ar alkanas?

Kaip nustatyti, ar kūdikis sotus? Sis klausimas rūpi beveik visoms jaunoms motinoms. Aišku, to nenustatysite iš maitinimo trukmės. Paprastai jau pasisotinęs kūdikis dar žinda 10 minučių, o kartais dar pusvalandi; gal būt, dėl to, kad vis dar ištraukia po lašą pieno, o gal kad čiulpti jam labai malonu. Netgi jeigu ¡į pasversi!e prieš maitinimą bei po Jo ir tiksliai žinosite, kiek išgerta pieno, bet nežinosite, ar jis sotus. Atidžiai stebint 5—6 mėnesių vaikus, paaiškėjo, kad vienam kartui jiems reikia 280 g pieno, o kitam — pakanka 80 g.

Krūties ar pieno išvaizda nieko dar nesako. Patyrusios motinos žino, kad iš krūties dydžio negalima sprąsti, kiek jose yra pieno. Per pirmas dvi savaites po gimdymo krūtis pabrinksta, nes intensyviai dirba, bet paskui ji pasidaro minkštesnė, nors pieno joje daugėja. Kartais motinai atrodo, kad krūtis beveik tuščia, o kūdikis iš jos iščiulpia 180 ir daugiau gramų pieno. Molinos pieno spalva taip pat nieko nesako apie jo kokybę. Paprastai jis visada blyškesnis, negu karvės. Jo sudėtis liek kelių motinų, tiek vienos skirtingomis dienomis yra beveik tokia pat.

Kūdikis ne visada verkia dėl to, jog yra alkanas. Pirmomis gyvenimo savaitėmis kūdikis kartais verkia po maitinimo, net jeigu išgeria pieno daugiau, negu paprastai. Tai būdinga vaikams, kuriems pučia pilvuką dujos, ir apskritai rėksniams.

Jei naujagimis priauga svorio lr elgiasi normaliai — viskas gerai. Gydytojas lr jūs pačios galėsite nustatyti, ar pakankamai suvalgo naujagimis, tik daug dienų stebėdami jo elgesį ir tikrindami, kiek jis priauga svorio. Nė vienas iš tų dviejų veiksnių atskirai nieko nesako. Jei kūdikis ramus ir gerai priauga svorio, tikrai privalgo iki soties. O jei jis kiekvieną vakarą (arba antrą dienos pusę) labai verkia, bet normaliai priauga svorio, matyt, Jo pilvuką pučia dujos. Kūdikis, kurio svoris auga pamažu, bet jis yra visiškai ramus, aišku, privalgo iki soties, bet dėl Individualių organizmo ypatybių auga pamažu. Tačiau jei svoris didėja labai pamažu ir vaikas daug verkia, matyt, jis ne- privalgo.

Labai svarbu pasitikėti savo jėgomis. Visiškai natūralu, kad jaunos motinos jaudinasi, ar užteks krūtyse pieno. Dėl to nerimauja ir ne pirmą kartą gimdžiusios, bet nepasitikinčios savo jėgomis motinos. Juk labai dažnai abejojančiai dėl pieno gausumo motinai gydytojas nustato, kad jo yra pakankamai, o štai pasitikėjimo savo jėgomis jai taip stinga. Nerimas tik mažina pieno kiekį.

Atsiminkite, jeigu kūdikis ramus, tai jis yra sotus.

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.