Kaip išmokyti vaiką gerti iš puodelio?

Kaip išmokyti vaiką gerti iš puodelio?

Nuo 5 mėnesių kūdikį pradėkite po truputi pratinti gerti iš puodelio. Tokio amžiaus jis dar nelabai užsispyręs ir geria iš puodelio lyg taip ir turi būti jis tiesiog pripranta pieną gerti ne tik iš buteliuko, bet ir iš puodelio. Jeigu pirmą kartą kūdikiui pasiūlysite pieno iš puodelio, kai jam bus 9—10 mėnesių, tiknausiai jis pradės ožiuotis ir negers.

iš pradžių į puodeli įpilkite 10—20 g pieno. Kūdikis nurys vieną du gurkšnius ir tikriausiai šitaip valgyti jam patiks. Maitinamą krūtimi kūdikį iš puodelio girdykite pasterizuotu pienu, kurio galima nevirinti. Tačiau gydytojas gali jums patarti vis dėlto virinti ir pasterizuotą pieną.

Net jeigu jūsų kūdikis jau geria iš puodelio sultis. Tai nereiškia, kad jis nedvejodamas pradės gerti ir pieną iš puodelio. Jis jau žino, jog sultys būna puodelyje, bet dar neapsiprato su mintimi, kad puodelyje būna ir pienas.

Ką daryti, kad kūdikis pamėgtų puodelį. Šešių mėnesių kūdikis labai nori griebti daiktus ir kišti juos į burną. Duokite jam mažą, stačiomis sienelėmis puodelį, kurį patogu laikyti rankose; jis žais su juo ir pamėgdžiodamas gers iš jo kaip didelis. Kai kūdikis išmoks stipriai laikyti puodelį, įpilkite į jį truputi pieno. Juo geriau jam sekasi, juo daugiau galima pilti pieno. Vaikas tikriausiai pats užsigeis gerti iš puodelio, bet jeigu jis kratysis jo keletą dienų, liaukitės jam siūlę, nes jis gali dar labiau užsispirti. Be to, atsiminkite, kad pirmaisiais mokymo mėnesiais kūdikis negalės nuryti keleto gurkšnių iš karto. To jis išmoks ne anksčiau kaip sulaukęs 1—1,5 metų.

Būna, kad kūdikis jokiu būdu nenori gerti iš savo įprasto puoddio, bet labai džiaugiasi nauju kitos formos ar spalvos puodeliu. Kai kada jis nenori gerti šilto pieno, bet mielai geria šaltą. Kartais padeda, jeigu į pieną ko nors pridedama, pakeičiamas jo kvapas ar spalva. Pasitarkite čia su gydytoju.

Vieni vaikai iš puodelio pradeda gerti anksčiau, kiti — vėliau. Kai kuriuos jau 7—8 mėnesių vaikus galima pradėti valgydinti ne iš buteliuko, o iš puodelio. Pavyzdžiui, kūdikis nenoriai ir neilgai žinda krūtį (ar čiulptuką), bet pagyvėja, pamatęs puodelį. Tokiu atveju kūdikį tikrai reikia palaipsniui atpratinti nuo krūties (ar buteliuko).

Tačiau neretai pasitaiko ir kitokių vaikų, kuriems čiulpti yra labai malonu (tokie vaikai paprastai čiulpia ir pirštą). Jie visada iki paskutinio lašo išgeria iš buteliuko pieną ir įtariai žiūri į puodelį, net nemėgina gerti iš jo.

Pratinti prie puodelio reikia palaipsniui. Elkitės ramiai ir neskubinkite kūdikio. Kai pradėjote nuo 5 mėnesių kūdikį girdyti iš puodelio, jis nurydavo 1—2 gurkšnius. Jeigu ir sulaukęs 8—9 mėnesių jis nenoriai geria iš buteliuko, ir jam labiau patinka gerti iš puodelio, dauginkite pieno puodelyje, o buteliuke — mažinkite. Dabar galite jį girdyti iš puodelio kiekvieną maitinimą. Kitas etapas bus vieno maitinimo krūtimi (ar iš buteliuko) pakeitimas pienu iš puodelio. Pakeiskite tą maitinimą, kurio metu kūdikis ypač nenoriai geria iš buteliuko (paprastai per pusryčius ar pietus). Jeigu viskas klostosi gerai, pakeiskite dar vieną, o paskui ir trečią maitinimą, paprastai paskutinio maitinimo iš buteliuko kūdikis ilgai nenori atsisakyti. Taip dažniausiai būna vakare, bet kai kurie vaikai labiausiai mėgsta valgyti iš buteliuko rytą. Pakeisti buteliuką puodeliu ne visada lengva. Jeigu kūdikis blogai jaučiasi, kai dygsta dantys arba yra peršalęs, laikinai ji girdykite iš buteliuko. Jūsų uždavinys — tenkinti kūdikio poreikius. Pagerėjęs jis vėl norės mokytis gerti iš puodelio.

insert

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.