Kūdikio valgymas tris kartus per dieną

Kūdikio valgymas tris kartus per dieną

Kada kūdikį reikia pradėti maitinti tris kartus (t y. kas 5 valandas). Tai priklauso nuo to, ar jis priaugęs tokiai permainai. Paprastai maitinti tris kartus pradedama, kai kūdikis sulaukia 4—9 mėnesių. Jeigu pamaitintas kūdikis po 4 valandų rėkia iš alkio, vadinasi, jį dar anksti pradėti maitinti tris kartus.

Tačiau ateis laikas, kai kūdikis pats panorės tokios permainos. Pavyzdžiui, jis gerai valgys tik kas antrą maitinimą, t. y. 6.00 jis išgers visą pieną, o 10.00 —tik pusę, 14.00 —vėl valgys su apetitu, o 18.00 — nenoriai. Jeigu kūdikis taip elgiasi, vadinasi, pertraukas tarp maitinimų reikia pailginti, kad jam pakaktų laiko gerokai išalkti. Kitaip ir toliau jo apetitas nepasitaisys. Čiulpiantį pirštą kūdikį geriau dar maitinti keturis kartus, jei trijų maitinimų jam neužtenka.

Kai kurie kūdikiai patys pripranta valgyti tris kartus, bet lygiai 22.00 nubunda vakariniam maitinimui. Kaip ir bet kuriais kitais atvejais, prisitaikykite prie kūdikio poreikių. Anksčiau ar vėliau jis vis tiek atpras nuo vakarinio maitinimo.

Retkarčiais iškyla ir tokia problema. Kūdikiui aiškiai nebereikia keturių maitinimų, t. y. jis kai kuriomis valandomis valgo nenoriai, bet 6.00 arba net anksčiau jis pradeda rėkti valgyti, ir jūs turite jį pamaitinti. Kaipgi pereiti prie trijų maitinimų jei

diena prasideda taip anksti? Man atrodo, paprasčiausia tik nubudusiam kūdikiui duoti pieno ar sulčių, o truputį vėliau valgydinti likusius pusryčius (košę ir vaisius). Žinoma, jeigu visa šeima anksti keliasi ir pusryčiauja 6.00, tai ir kūdikis gali tuo laiku pusryčiauti. Jei motina labai užsiėmusi ir dar turi rūpintis kitais vaikais, jai patogiau savo mažylį maitinti 3 kartus per dieną, kaip ir vyresniuosius vaikus. Todėl ji turi stengtis įpratinti kūdikį valgyti tris kartus (jeigu jis nelabai ilgai čiulpia pirštą) net tada, kai noriai valgo kas 4 valandas. O jeigu motina turi tik vieną kūdikį ir jai patogiau jį maitinti kas 4 valandas tai tesilaiko tokio režimo, žinoma, jei kūdikis noriai valgo visus keturis kartus. Kitaip tariant, šiuo atveju, kaip ir visais kitais atvejais, vadovaukitės nuovoka ir sveiku protu.

Pradėjusios kūdikį maitinti tris kartus, valgydinimo valandas pasirinkite, atsižvelgdamos į visos šeimos režimą ir iš dalies į kūdikio apetitą. Pusryčiai paprastai būna 7—8 valandą, bet juos galima valgyti ir vėliau, jeigu tai patogu ir motinai, ir kūdikiui. Tarp pusryčių ir pietų, galbūt, jam reiks duoti ko nors užkąsti. Geriausia sulčių (50—60 g) ir sausos duonos gabalėlį ar paprastų sausainių, jeigu kūdikis labai išalko.

Pietūs paprastai būna apie 12 valandą. Kai kurie vaikai vargiai iškenčia iki 11.30. Pietums dažniausiai duodama žalių bei geltonų daržovių, bulvių ir pieno. Bulvės į valgiaraštį paprastai įtraukiamos, pradėjus kūdikį maitinti tris kartus, kad iki sekančio maitinimo jam pakaktų energijos (kalorijų). Bet jeigu kūdikis labai storas arba blogas jo apetitas, tai bulvių galima neduoti Po pietų galima duoti vaisių arba pudingo. Vaisių būtinai reikia duoti nors kartą per dieną. Bet jeigu norite ir kūdikis gerai juos valgo, vaisių galima duoti ir 3 kartus per dieną.

insert

Kai kurios motinos tarp maitinimų vaikams duoda pieno (arba maitina krūtimi). Ir nors kūdikis paprastai pieno išgeria labai mažai, vis tiek jo duoti nereikia. Pienas skrandyje būna 3—4 valandas, dėl to kūdikis iki sekančio maitinimo neišalks ir valgys be apetito. Aišku, jeigu jums patogu duoti vakarienę vėliau (pavyzdžiui, 18 valandą), pasiūlykite jam pieno apie 3 valandą dienos.

Kūdikis vakarieniauja paprastai 5 valandą vakaro, o kai kurie vaikai—net anksčiau. Vakarienei dažniausiai duodama košės, vaisių Ir pieno.

Maitinant tris kartus, pieno suvartojama mažiau, nes kūdikis iš karto išgeria ne daugiau kaip 200—250 g. Dėl to nesijaudinkite. Neduokite jam tarp maitinimų pieno, kad bendras jo kiekis liktų toks pat, kaip anksčiau. Kūdikiui visiškai pakaks apie 700 g pieno per dieną. Bet jeigu jis kiekvieną maitinimą išgeria iki 300 g pieno, tai nereikia jo riboti.

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.