Vaikas negeria iš puodelio

Vaikas negeria iš puodelio

Jeigu kūdikis negeria iš puodelio. Jūs girdydavote jį iš puodelio nuo 5 mėnesių kiekvieną dieną. Jis nurydavo 1—2 gurkšnius, bet štai, 9—10 mėnesių, užuot gėręs vien iš puodelio, atvirkščiai, visiškai neima jo į rankas. Jis stumia puodeli, o jeigu motina jį prilaiko, kūdikis geria taip, kad visas pienas bėga pro šalį, ir jam visai vis tiek. Kūdikis gali net neprisiliesti prie puodelio. Bet dėl to nesijaudinkite. Padėkite jam puodelį su pienu (apie 20—30 g) kiekvieną dieną ir žiūrėkite, kas darysis. Jeigu jis paragaus tik vieną gurkšnį, neverskite gerti ir antrą. Elkitės taip, lyg jums tai būtų visiškai vis tiek.

Dvylikos mėnesių kūdikio pyktis gali virsti palankumu, bet veikiausiai į puodelį jis nenorės žiūrėti iki 15 mėnesių ar net ilgiau. Jeigu imsite į širdį, kankinsitės veltui. Nesukite dėl to galvos. Užmirškite, jog kaimynų vaikas jau geria iš puodelio. Supraskite kūdikį. Įsivaizduokite, kad pakliuvote į nagus nepermaldaujamam milžinui, kuris nesupranta jūsų kalbos, atima iš jūsų taip mėgstamą kavą ir verčia gerti šiltą vandenį. Juo labiau reikalausite, juo labiau kūdikis priešinsis ir galų gale pradės iš puodelio gerti žymiai vėliau, negu galėtų, jeigu iš pat pradžių paliktute jį ramybėje. Išimtiniais atvejais vaikas ilgus metus negeria pieno iš puodelio, nes juo labai labai bjaurisi.

Kartais kūdikiui pereiti prie puodelio būna labai sunku. Pakeitus buteliuką puodeliu, gali sutrikti apetitas. Tik turėkite kantrybės, kai kūdikis mokosi valgyti iš puodelio. Net ir pradėjęs po truputį valgyti iš puodelio, tik po kelių mėnesių jis galutinai nustos gerti iš buteliuko. Būtinai duokite pieno iš buteliuko prieš miegą ar vakarienei. Šiuo dienos metu beveik visi vaikai nori susigrąžinti savo privilegijas. Vaikai, kurie labai mėgsta čiulpti, prieš miegą reikalauja savo buteliuko su pienu net iki 2 metų. Čia nieko bloga.

Kartais būna kalta mama. Aš perspėjau jus, kad prievarta nekeistumėte buteliuko puodeliu, patariau neatimti kūdikiui pieno buteliuko, kol šis labai mielas jam, kad neverstumėte jo gerti iš puodelio, jeigu tai jį tik pykina. Tačiau kartais kūdikis, motinos spiriamas, geria iš buteliuko ilgiau, negu iš tikrųjų jam reikia, nes jai atrodo, kad kūdikis pieno iš puodelio išgeria mažiau, negu iš buteliuko. Sakykim, būdamas 9 mėnesių, pusryčiams jis išgeria 160 – 180 g pieno, tiek pat pietums ir apie 120 g vakarienei. Jeigu kiekvieną maitinimą jam papildomai pasiūlysite pieno buteliuką, jis dar išgers 100 g. Manau, kad kūdikis, po 8 mėnesių išgeriantis per dieną iš viso 500 g pieno ir neturintis ypatingo noro čiulpti, gali gerti tik iš puodelio.

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.