Dovanos

Gyvenime yra daug galimybių teikti kitiems džiaugsmo. Ir tai reikia daryti ne tik per šventes, bet ir eilinėmis dienomis. Truputis dėmesio — ir įtempčiausia, sunkiausia diena gali tapti švente.

Gėlytė, mėgstamas skanėstas — viskas gali teikti džiaugsmą. Norą ir mokėjimą dovanoti ir vaišinti reikia ugdyti iš mažens.

Nesavanaudiška dovana, nepriklausomai nuo jos vertės, visada žadina žmoguje atsakomąjį nuoširdumą. Tačiau reikia mokėti dovanas parinkti ir įteikti. Čia išryškėja dovanotojo skonis, fantazija, išradingumas ir taktas.

Dovana dažnai turi vien simbolinę reikšmę. Tai savotiška jausmų išraiškos forma. Labai mažos piniginės vertės dovana dėl paslėptos savo prasmės gali būti nepaprastai reikšminga gavėjui.

Dovanos kaina turi atitikti dovanojančiojo galimybes. Dosnumas ne pagal kišenę, kaip ir šykštumas, turint tam tikras kitiems žinomas galimybes, yra nepageidautinas dalykas. Čia ir vėl turi padėti takto jausmas.

Neretai žmogus, turintis dideles galimybes, brangiomis dovanomis stato kitą į nepatogią padėtį, versdamas jį nuolat jaustis skolingam.

Dovanos turi atitikti tų, kuriems jos dovanojamos, galimybes, poreikius, charakterį, skonį, interesus ir gyvenimo būdą. Įsivaizduokime, kaip jaustųsi sunkokai gyvenanti šeima, vedybų metinių proga gavusi kokteilių maišytuvą.

Kartais, jei tai pavyksta, galima labai delikačiai paklausti, kokią dovaną žmogus norėtų gauti, kai jam rengiamasi ką nors dovanoti.

 

255 žodžiai (Skaitysite 1 min.)

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.