Kada vaikas pradeda stovėti

Kada vaikas pradeda stovėti

Kada vaikas pradeda stovėti. Palaikomas paprastai pradeda stovėti 7—9 mėnesių, savarankiškai stovi 9—12 mėnesiu vaikas. Kai kurie ir vyresni vaikai nemoka stovėti, nors jie yra absoliučiai sveiki ir protiškai išsivystę. Tai apkūnūs, ramūs vaikai arba tie, kurių kojytės ilgai kaupia jėgas. Jei gydytojas sako, kad vaikas yra sveikas, dėl to nesijaudinkite.

Labai daug vaikų, išmokę atsistoti, nežino, kaip vėl atsisėsti. Vargšelis gali išstovėti kelias valandas, kol nuvirsta nusikamavęs. Kai motina, atplėšusi nuo lovutės ar maniežo turėklų pasodina, jis akimirksniu užmiršta nuovargį ir vėl skubinasi stotis. Bet šį kartą jis pradeda verkti, pastovėjęs vos kelias minutes. Vienintelė priemonė išlaikyti jį sėdint — duoti jam pažaisti kokį nors įdomų daiktą. Ilgiau vežiokite jį vežimėlyje ir kantriai laukite, gal po savaitės jis išmoks atsisėsti. Vieną gražią dieną vaikas pirmąkart pabandys labai atsargiai atsitūpti. Po kelių savaičių jis išmoks eiti palei maniežo turėklus, iš pradžių laikydamasis už jų abiem rankutėm, paskui — viena. Pagaliau vaikas netyčia paleis turėklus kelioms sekundėms, nesuvokdamas, kokį drąsų žingsnį jis padarė. Taip jis ruošiasi vaikščioti.

Tėvai dažnai klausia, ar reikalingas vaikui vaikštynė, t. y. kėdutė su ratukais, į kurią įsodintas jis gali mokytis vaikščioti. Lakstyti vaikštynėje vaikui įdomu, be to, jis ne taip greit užsigauna. Kartais gydytojai tokios kėdutės nepataria vaikams, kurių kojos iškrypę, esą vaiko kojytės gali dar labiau iškrypti. Pasitarkite su savo gydytoju. Šiaip ar taip, aš nepatarčiau laikyti vaiko kėdutėje (vaikštynėje) visą laiką. Jam būtinai reikia sudaryti visas sąlygas šliaužioti ir tyrinėti aplinkinį pasaulį.

VaikasVaiko raida

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.