Kas sveikinasi pirmas?

Paprastai jaunesnis pirmas sveikina vyresnįjį, vyras — moterį, pavaldinys — viršininką ir, žinoma, vaikas — suaugusį. Labai gerą įspūdį palieka jauna mergina, kuri pirmoji pasveikina garbingo amžiaus vyriškį, nelaukdama, kol jis pasisveikins. Įeinantis sveikinasi pirmas su esančiais, o išeinantis pirmas atsisveikina su pasiliekančiais. Įeinančiojo ir pasiliekančiojo taisyklė galioja ir moterims. Taigi, įeidama ar išeidama iš patalpos, moteris turi sveikinti pirmoji, nelaukdama, kol tai padarys vyrai.

Įėjusi moteris su savo vyru sveikinasi paskiausia. Vyras su savo žmona sveikinasi tada, kai pasisveikina su visomis moterimis, t. y. prieš pradėdamas sveikintis su vyrais. Tačiau, jeigu susirinkusiųjų tarpe yra ypač gerbiamas ir pagyvenęs žmogus, su žmona rankos paspaudimu nesisveikinama, o, pradėjus nuo to žmogaus, sveikinamasi su vyrais. Jei tarp susirinkusiųjų yra nepažįstamas žmogus, jam irgi paspaudžiama ranka.

Atėjus į svečius, pirmiausia sveikinamasi su namų šeimininke, paskui su šeimininku ir tik vėliau su kitomis moterimis bei vyrais. Su svečiais galima sveikintis ir tokia tvarka, kaip jie sėdi, neatsižvelgiant nei į lytį, nei į amžių. Keblesniais atvejais gali padėti tiktai takto jausmas.

Gatvėje ar fojė aplenkiantis visada pirmas sveikina pažįstamą tada, kai su juo susigretina. Taip pat elgiasi ir moteris. Einantis pro šalį, nepriklausomai nuo lyties ir amžiaus, visada pirmas sveikina stovintį. Ši taisyklė galioja ir tada, kai susiduriama su aukštesnės tarnybinės padėties žmonėmis. Tas, kuris stovi, žinoma, atsisuka veidu į jį sveikinantį, nemandagu atsakyti į sveikinimą ar sveikintis per petį.

Kai vyriškis vienas, jis visada sveikinasi pirmas su vyriškiu, esančiu su moterimi.

283 žodžiai (Skaitysite 2 min.)

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.