Kada vaikas pradeda vaikščioti

Kada vaikas pradeda vaikščioti

Kada vaikas pradeda vaikščioti. Nuo daugelio faktorių priklauso, kada vaikas pradeda savarankiškai vaikščioti. Jeigu pradėjęs vaikščioti vaikas suserga ir praguli lovoje kokias dvi savaites, tai, galimas dalykas, jis tik po poros mėnesių vėl bandys savarankiškai eiti. Arba jeigu po pirmųjų bandymų vaikščioti jis parkrinta ir užsigauna, tai gali dar daug savaičių bijoti atitraukti ranką nuo atramos.

Dauguma vaikų pradeda savarankiškai vaikščioti, sulaukę 12—15, o kai kurie — net 9 mėnesių. Gana daug labai protingų vaikų, nesergančių rachitu ir neturinčių jokių fizinių trūkumų, pradeda vaikščioti tik sulaukę 18 mėnesių arba dar vėliau.

Kai vaikas pradeda vaikščioti, iškyla daugybė problemų, liečiančių avalynę, discipliną ir kt.; jos bus aptartos kituose skyriuose.

Nėra reikalo mokyti vaiko vaikščioti. Kai ateis laikas vaikščioti, jo jau nesulaikysite. Atsimenu, viena motina vedžiojo savo dar nemokantį vaikščioti vaiką už abiejų rankučių. Vaikas buvo laimingas. Jam taip patiko vaikščioti „pakabintam", ir jis reikalavo, kad motina jį taip vedžiotų ištisą dieną. Vargšė motina labai nusikamuodavo — jai nepakenčiamai skaudėdavo nugarą.

Dažnai motinos klausia, ar nepakenks vaiko kojytėms, jeigu jis pradės per anksti vaikščioti. Jei vaikas savarankiškai pereina iš vieno vystymosi etapo į kitą, jo kūnas gali išlaikyti tokį apkrovimą. Ką tik pradėjusiems vaikščioti vaikams kartais iškrypsta kojytės, bet tai nepriklauso nuo amžiaus.

VaikasVaiko raida

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.