Nemunas

Keliauninkai, atvykę iš užjūrio, plaukė Nemunu aukštyn. Priplaukę Dubysos žiotis, sužinojo, kur buvo tos upės pradžia. Iš džiaugsmo, kad surado kelią prie tos šventos vietos, dainavo: „Čia radom!" Dėl tos priežasties atsirado Seredžiaus pavadinimas.

Nuplaukę Dubysos upe mylią, su savo kariais ilsėjosi ant kranto. Sustoję pasakę: „Čia kiškim ženklą!" Tie žodžiai davė pradžią Čekiškės miestelio pavadinimui. Plaukdami toliau, priplaukė didžiules girias, kur, pavargę bekeliaudami, pasakė: „Ar yra galas?" Taip ta vieta ir buvo pavadinta Ariogala. Ten iki šių dienų yra miestas, kuris taip vadinamas. Toliau paplaukę upe aukštyn, pamatę, kad arti tikslo, linksmai dainavo: „Bet yra galas!" Nuo to atsirado Betygalos miesto pavadinimas.

Tų keliauninkų vado vardas buvo Nemunas. Apie jį dar pasakoja, kad jis buvo garbinamas ir turėjo savo šventovę Nemunaičiuose, ant Nemuno kranto.

 

163 žodžiai (Skaitysite 1 min.)

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.
MENIU