Ugniagesių šunys

Neretai pasitaiko, kad mieste per gaisrą namuose lieka vaikai ir nėra kaip jų išgelbėti, nes jie persigandę nulenda kur nors ir tyli, o per dūmus negalima jžiūrėti, kame jie yra. Tad Londone yra tam tyčia išmokytų šunų. Tie šunys gyvena su ugniagesiais, ir kai užsidega namai, tai ugniagesiai juos siunčia išnešti vaikų. Vienas toks šuo, vardu Bobas, išgelbėjo dvylika vaikų.

Kartą užsidegė namas. Kai ugniagesiai atvažiavo, prie jų pripuolė moteris. Ji raudojo ir sakė, kad degančiame name likusi dvejų metų mergytė. Ugniagesiai pasiuntė Bobą. Bobas užlėkė laiptais ir dingo dūmuose. Po penkių minučių jis išbėgo ir , išnešė mergytę, dantimis suėmęs už marškinėlių. Motina šoko prie dukters ir verkė iš džiaugsmo, kad duktė liko gyva. Ugniagesiai glostė šunj ir žiūrinėjo, ar jis neapdegęs; tačiau Bobas veržėsi atgal j degantį namą. Ugniagesiai pamanė, kad gal name dar yra kas gyvas, ir leido jį. Šuo įbėgo ir greitai pasirodė vėl, nešdamas kažką dantyse. Kai žmonės pažiūrėjo, ką jis ten išnešė, visiems buvo gardaus juoko: Bobas nešė didelę lėlę.

230 žodžiai (Skaitysite 1 min.)
L. Tolstojus

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.
MENIU