Apie kunigaikštį Palemoną ir tris jo sūnus

Kunigaikštis Palemonas turėjo tris sūnus. Vyriausiasis — Borkas, antrasis — Kūnas, o trečiasis — Spera. Vyriausiasis sūnus, Borkas, įkūrė miestą prie Jūros upės. Ir, pridėję to kunigaikščio vardą prie Jūros upės vardo,— Jūra ir Borkas — tą pilį pavadino Jurbarku. Vidurinysis sūnus, Kūnas, atėjo prie Nevėžio upės žiočių, kur ji įteka į Nemuną. Čia įkūrė miestą ir pavadino jį savo vardu — Kuno miestas.

O trečias sūnus, Spera, nukeliavo toliau giriomis į rytus ir, perėjęs Nevėžio upę ir Šventosios upę, ir trečiąją, Širvintos upę, rado ežerą, kurį puošė lankos ir visokiausi medžiai. Ten jam patiko ir jis apsigyveno prie to ežero. Ir tą ežerą pavadino savo vardu — Spera. Jis valdė daug metų ir buvo labai geras savo pavaldiniams. O paskui mirė, nepalikęs vaikų. Pavaldiniai, jį mylėdami, pagal romėnišką paprotį pastatė stabą ir jo atminimui pavadino Spera. Paskui žmonės, kurie ten gyveno, pradėjo jam aukoti ir laikyti jį dievu. Paskui, kai stabas supuvo, jie tą ežerą ir tą vietą garbino ir dievu laikė.

 

208 žodžiai (Skaitysite 1 min.)

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.
MENIU