Brangus puodeliai ar 
tyras vanduo

Grupelė seniai baigusių studijas žmonių susiruošė aplankyti savo seno universiteto dėstytojo. Šis labai apsidžiaugė juos pamatęs. Susitikus užsimezgęs pokalbis netrukus tapo skundais dėl streso darbe ir gyvenime.

Dėstytojas tik šyptelėjo ir iš virtuvės atnešė įvairių puodelių - vieni iš jų buvo porcelianiniai, kiti plastikiniai ar stikliniai. Vieni atrodė visai paprasti, o kiti - rinktiniai ir brangūs. Dėstytojas pasiūlė puodelius savo buvusiems studentams, kad jie patys galėtų įsipilti gėrimo.

Kai visi paėmė į rankas po puodelį, senukas tarė: „Jei pastebėjote, paimti visi dailūs, brangūs puodeliai, o paprastieji ir pigieji liko. Lyg ir normalu, kad jūs norite sau tik to, kas geriausia, bet tai yra jūsų problemų ir streso priežastis. Visi juk norėjote tik vandens, ne puodelio, bet daug negalvodami čiupote geriausius puodelius. Taip yra visuomet: jei gyvenimas - vanduo, tai darbai, pinigai ir padėtis visuomenėje - puodeliai. Jie tėra įrankiai įsikibti į gyvenimą ir jį palaikyti, bet nuo to gyvenimo kokybė nesikeičia. Jei susitelksime tik į puodelį, neturėsime laiko pasimėgauti jame esančiu vandeniu.“

Tai mūsų problema. Esame sielos ir neatsiejamos Krišnos dalelės. Gavome šį žmonių gyvenimą, kad atrastume tikrąjį savo ryšį su Aukščiausiuoju Viešpačiu Krišna. Kad išgyventume, turime ką nors veikti, kad išlaikytume kūną ir sielą kartu. Bet jeigu švaistome laiką kūnui puošti ir juslėms tenkinti, netenkame tikrojo vandens skonio. Krišna „Bhagavadgytoje“ sako, kad Jis yra vandens skonio!

Pagalvokite apie tai rimtai. Ar mums reikia brangių puodelių, ar tyro, skanaus, troškulį malšinančio vandens?

žodžiai (Skaitysite 1 min.)
Dhirašanta dasa Goswami

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.
MENIU