Dievas viską sukūrė tobulai

Galima sakyti, kad miesto gyvenimas — jo triukšmas, tarša, nusikaltimai ir skurdas — yra pasekmė to, kad žmogus neigia Dievo tobulai sukurtą rojų gamtoje.

Daug nuostabių reiškinių vyksta dėl Dievo galybės: voras rezga tinklą, kolibris skrenda atbulomis, o vikšras pavirsta į drugelį. Kūrybinius Jo gebėjimus galima pastebėti ir paukščių - papūgos, fazano ar flamingo — grožyje. Be to, nuolatos veikią ir galybė Jo praktinių energijų. Pavyzdžiui, medžiai teikia gryną orą, veltui duoda vaisių, suteikia pavėsį ir pastogę. Jie netgi atiduoda savo pačių kūnus kurui! Lietūs maitina dirvą ir tiekia švaraus geriamojo vandens. Šildanti saulė nokina vaisius, o vėsinantys mėnulio spinduliai naktį suteikia skonį daržovėms.

Karvė yra šventa ir labai brangi Krišnai. Indijoje ji gerbiama kaip motina. Misdama vien žole ir vandeniu, ji taikiai gamina pieną, duoda grietinėlės, sviesto ghi, sūrio ir jogurto. Naudodami šiuos produktus galime paruošti gardžių patiekalų nenuskriausdami gyvūnų.

Vedos, kaip ir kiti šventraščiai, mums pataria rūpintis gamtos ištekliais. Vedos rekomenduoja ahimsą (neprievartą) ir perspėja mus apie švaistymo, taršos ir miškų kirtimo pasekmes. Žemė priklauso Dievui ir gali viskuo užtektinai aprūpinti kiekvieną savo gyventoją. Mahatma Gandis kartą pasakė: „Visko pakanka kiekvieno žmogaus poreikiams, bet ne visų užgaidoms.“

Mes, žmonės, galime mėgautis gamtos dovanomis, skirtomis mūsų sveikatai ir laimei.

Karvės duoda pieno, bitės — medaus, ir galbūt vieną dieną mes nebepriklausysime nuo pinigų. Savarankiškas gyvenimas taps mūsų realybe.

žodžiai (Skaitysite 1 min.)
Dhirašanta dasa Goswami

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.
MENIU