Kalevo Sūnūs

Pirmieji estai, prieš daugelį amžių įsikūrę akmenuotoje Baltijos pakrantėje, buvo milžinai Kalevas ir jo pati Linda. Galiūnas narsiai kovojo su priešais, daugelį žygdarbių atliko. O aukšta kalva pačiame Talino centre — tai akmenų luitai, kuriuos Linda sutempusi ant savo vyro kapo. Vienas akmuo benešant iškritęs iš prijuostės. Sielvarto nukamuota Linda graudžiai pravirko. Iš jos ašarų susidarė Julemistės ežeras, kurio pakrantėje iki šiol stūkso milžiniškas Lindos akmuo.

Beje, šiame ežere tebegyvenąs vandenis Jarvevana. Naujųjų metų naktį jis išyląs iš gelmių ir vaikštąs po Taliną, norėdamas jį užlieti vandeniu. Bet pamatęs augančius naujus kvartalus, nusiminęs grįžtąs į ežerą. Mat negalįs paskandinti miesto, kol jis dar nebaigtas statyti.

Todėl Talinas ir auga... Juk ne veltui Kalevo sūnus Kalevipoegas laikomas pirmuoju miesto statytoju — vienu sykiu pa- nešdavęs ant pečių šūsnį rąstų. Estijos sostinei šiandien bene būdingiausia — statybos: keliamuosius kranus išvysi vos ne kiekvienoj gatvėj. O Piritos pajūry iškilęs naujoviškas buriavimo centras, kuriame 1980 metais vyko olimpinės buriavimo varžybos.

Tai sportininkų karalystė. Smėlėtas paplūdimys vasarą pilnas įdegusių plaukikų. O toliau — „Kalevo" jachtklubo irkluotojai, akvalangistai... Net žiemą, kai įlanka užšąla, entuziastai sėda į ledroges ir skrieja ledu, vėją pasikinkę. Taline neretai rengiamos tarptautinės varžybos burlaiviais, ledrogėmis — ir Estijos sportininkų vardai dažnai minimi tarp pačių gerųjų.

Estams apskritai būdinga beatodairiška drąsa. Ir ne tik vandeny. Pakrantės pušyne puikiai įrengtas šiuolaikinis lenktyninės trąsos žiedas, o automobilių ir motociklų sportas — tai pamėgta sporto šaka. Jos gerbėjų gretose — keli šimtai sporto meistrui Varžybų dienomis ore tvyro variklių gausmas. Abiejose kelio pusėse — tūkstančiai žmonių, atidžiai stebinčių šmėsčiojančias tarp medžių lenktynininkų mašinas. Ratas po rato...

370 žodžiai (Skaitysite 2 min.)
E. Girčys

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.
MENIU