Kas gyvenime iš tiesų svarbu

Kartą vienas dėstytojas, rengdamasis filosofijos paskaitai, priešais save išdėliojo įvairias mokymo priemones. Prasidėjus paskaitai jis, netardamas nė žodžio, paėmė didelį tuščią stiklainį ir pradėjo į jį dėti golfo kamuoliukus. Visus sudėjęs jis pasiteiravo studentų, ar, jų manymu, stiklainis jau pilnas. Visi sutiko, kad stiklainis pilnas.

Tada dėstytojas paėmė dėžutę, pilną mažų nugludintų akmenukų, subėrė juos į stiklainį ir lengvai jį papurtė. Akmenukai nusirito į tuščius tarpus tarp golfo kamuoliukų. Dėstytojas ir vėl paklausė studentų, ar stiklainis pilnas. Studentai pasakė, kad pilnas.

Tuomet dėstytojas paėmė dėžutę smėlio ir subėrė jį į stiklainį. Savaime suprantama, smėlis užpildė visus likusius tarpelius, o dėstytojas dar kartą paklausė, ar stiklainis pilnas. Studentai vienbalsiai atsakė „taip“.

Galiausiai dėstytojas iš po stalo ištraukė du puodelius vandens ir visą vandenį supylė į stiklainį, visiškai užpildydamas ertmę tarp smėlio smiltelių. Studentai juokėsi.

Ši analogija yra tiesiogiai susijusi su mūsų gyvenimu. Ji padeda suprasti, kaip mes renkamės tai, kas mums iš tiesų yra svarbiausia.

Stiklainis atspindi mano gyvenimą. Golfo kamuoliukai — tai man svarbūs dalykai: Krišna, guru, santykiai su atsidavusiaisiais, sureguliuotas gyvenimo būdas. Jei visa kita prarasčiau ir gyvenime teliktų šie dalykai, mano gyvenimas vis tiek būtų užpildytas.

Akmenukai simbolizuoja kitus dalykus — materialias galimybes, kurias taip pat galima panaudoti tarnaujant Krišnai. O smėlis yra visa kita — tiesiog smulkmenos.

Jeigu pirmiausiai į stiklainį subersime smėlį, tuomet neliks vietos nei akmenukams, nei golfo kamuoliukams. Lygiai taip pat ir gyvenime. Jei išeikvoji visą savo energiją smulkmenoms, niekada neturėsi laiko dalykams, kurie tau iš tiesų yra svarbūs.

Jei skiriame dėmesį savo dvasiniam gyvenimui naudingiems dalykams, vadinasi, pasirūpiname, kad į stiklainį pirmiausia būtų dedami golfo kamuoliukai - iš tiesų svarbūs dalykai. Tinkamai sudėliokime prioritetus. Visa kita - tiesiog smėlis.

Na, o vanduo parodo, kad nesvarbu, koks pripildytas būtų mūsų gyvenimas, - visada jame rasime laiko keliems papildomiems „Harė Krišna“ mantros ratams.

žodžiai (Skaitysite 2 min.)
Dhirašanta dasa Goswami

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.
MENIU